jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a factor accounting for changes within the American family? more women in the work force a high birth rate high divorce ra
What is the original price of a telescope the discount is 30% and the sale price is $126?
how did the reformation lead to religious conflict in Europe
If the following fraction is reduced, what will be the exponent on the q? -5p^5q^4/ 8p^2q^2
When a character has an issue within him/herself..?
May 31 is a wednesday, and employees are paid on fridays. nardelli consulting has two employees, who are paid $1,085 each for a 5-day work week
find gh if g(5,-1) and h(1,-3). write your answer in simplest radical form.
The length of a rectangle is four times its width. If the area is 400 cm squared, find its perimeter
What cell organelle can be seen changing position in the moving cytoplasm of elodea?
david took 10 1/2 hours over 3 days to build airplane. he spent 3 1/4 hrs the firsr day and 4 2/3 hours the second day. how many hours did he spend the third da