jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is Acid ?please don't report , don't give link and give the correct answer .​
Explain what an abolitionist is or what the abolitionist movement was about in your own words
Classify the angle. I need this urgently please! Thank you!
How do I do number 2 and 4 please help
Jeremy bought a $60 pair of sneakers on sale for 15% off. Then, he used a coupon that gave him an additional 10% off. Can Jeremy find the cost of the sneakers b
what is ear drum?write down it's function.​
Final volume of a .50 M H3PO4 solution prepared from 50 mL of a 6 M H3PO4 solution
The radius of a circle is 4 yards. What is the circle's area? r=4 yd Use 3.14 for ​.
Write is an ipo cycle? Describe with figure ​
Which of the following describes the sequence of events leading up to the United States involvement in World War II? A. Germany was invading other European coun