rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how long will it take to transfer a file size of 1gb on a usb 2.0 and a usb 3.0 drive?
Which angle is complementary to angle ?
Suneer ran a 6 mile race in 52 minutes. Sandyha ran a shorter 4 mile race in 40 minutes. Find the unit rates to determine who had the quicker pace.
sorry by mistake btw what is a prism
I would like to explain how all my core high school courses have prepared me well. From all of my English classes that I have taken from my freshman to senior y
You should hold your hands in the ___________ position on the steering wheel.
true or false please help me on this
Pls I. Need help on this.
Youmin has accounts receivable of $95,400 at march 31, 2021 (amounts in thousands). Credit terms are 2/10, n/30. At march 31, 2021, there is a $2,100 credit bal
Thanks play an important role in determining changes in the money supply. Assume that a bank receives a cash deposit of 9000 from a customer what is the money s