srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

What does jack want to use instead of a pig in their circle dance?
The equation of a circle is x2 − 4x y2 8y − 29 = 0. what are the center and radius of the circle?
What is a distinguishing characteristics describing most parasitic diseases?
a radioactive atom decays at a rate of 35% each day. If the original weight of the atom is 7500 milligrams, how much will it weigh after 10 days?
You have a choice between two jobs, which are exactly the same except for the pay. one job pays $10 per hour, and the other job pays $20 per hour. you choose th
Look at the dictionary entry. be•gin (bi gin′)v.be•gan, be•gun, be•gin•ning [ME beginnen; before 1000]1 to do the first part: begin your work2to bring into bein
What is the sales tax of $178.90 with a tax rate of 5.75%?
is an integer multiplied by an integer is an integer always, sometimes, or never
Things that affect the Functions of an enzyme
Compare the mean of the prices of felix's books and of tyler's books. what do the differences in the means tell you about the prices of the two sets of books?