kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

What is one example of concession and one example of rebuttal in the Declaration of Independence?
Find the length of an arc of 40° in a circle with an 8 inch radius. ​
12. Determine whether the given number belongs to each set. te? Whole Numbers Integers Rational Numbers es - 34
What is the geographic area where a given population is found? carrying capacity population density distribution range
My favorite student weighs in at 125 pounds. How manykilograms do they weigh?​
write a essay about the connection between social media and society
This rule provides that a person who does not qualify as a holder in due course (HDC) but takes possession of a promissory note through an HDC can acquire the r
What is the independent variable in an experiment? A) The variable that remains the same throughout the experiment. B) The variable being tested in the experim
Change the following decimals to fractions: 45
NEED ANSWER ASAP WILL BE MARKING BRIANLIEST As you read in this lesson, satire depends on the audience recognizing and agreeing with the satirist's implicit cri