Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Which expression cannot be used to name the angle below?
Identify the substance. hemoglobin nucleic acid O lipid carbohydrate O protein
Which element is found in all organic molecules?
The first city to be occupied by the British army in 1768 was Boston. What was significant about this city? A. It is where the Declaration of Independence would
WHY have we studied the justice system in this forensic science class?
Find the equation for the line that passes through the point (3,-2), and that is perpendicular to the line with the equation x = 2.
Explain in your own words why it is sufficient to find the x-intercept and y- intercept to graph a line.
● What is happening in this painting?
Who first discovered gold, where did he find it, and how was he rewarded? In 1848, found gold in California while trying to build a sawmill on the South Fork of
What event became known as the glorious revolution