makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Thutmose i was the pharaoh who expelled the hyksos and restored egyptian confidence and reunification.
Why is international collaboration important when there are natural disasters?
The ________ of the brain houses the motor cortex and areas responsible for judgment, decisions and planning.
Please help me please
PLS ANSWER FAST why is tobacco in important crop in Malawi. WILL GIVE BRAINLIEST A. Malawi's economy is agriculture because of its fertile soil B. Malawi is a c
How is energy associated with food stored? a. potential energy in chemical form b. kinetic energy in chemical form c. potential energy in mechanical form d. kin
For each of the following descriptions, select the appropriate answer from the drop-down menu. Known as zygote fungi, produce spores in zygosporangia, and an e
Privacy is the state or condition of being free from public attention to the degree that you determine.
Please do 12, 13, and 14! Please show work so I can understand! Thank you!
Which two species might be expected to cooperate metabolically, perhaps forming a biofilm wherein one species surrounds cells of the other species?