caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

How is a debit card like a check?
What would happen to a team of climbers who couldn't raise enough money for an attempt on Mount Everest?
The sum of the angles in a convex 10-sided polygon is: 1800° 188° 3600° 1440°
A store sells a certain digital camera model for $108. During a special promotion, the camera is discounted by 30%. What is the discounted price
the answers pls and pls again
THE RIGHT ANSWER WILL RECIEVE A BRAINLEST AND POINTS AND THANXS!!! THE RIGHT ANSWER WILL RECIEVE A BRAINLEST AND POINTS AND THANXS!!! How to find the difference
Conflict between which groups of people have led to war in Lebanon
2 bags of dog food cost $10.50. How much would amelia spend on 5 bags of dog food?
solve 4x-6=18 solve for x
Which of the following powers are denied to all governments in the U.S. by the Constitution? A. printing money B. maintaining a standing army C. issuing license