ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of these did Ghana, Mali and Qinghai adopt as a result of cultural diffusion
what has the same level of nutrients as grapefruit?
What is occurring when you buy a united states savings bond? you are paying for your child's college education. you are borrowing money from a savings and loan
You ride your skateboard to school and tell all your friends you rode at speed of 25 miles per hour
Describe the following variation y/x^2=5 A. y varies inversely as the square of x. B. y varies directly as x. C. y varies directly as the square of x. D. y var
The forests of central china are the giant panda's natural habitat. lately, the chinese have deforested this area to make room for growing cities. how might thi
"!PLEASE HELP ME WITH GEOGRAPHY!" What is South Asia's physical features?
What are the strengths and weaknesses of the union/the Confederate States during the civil war
James put $200 into a cd that pays 9% interest compounded quarterly. according to the rule of 72, approximately how long will it take for his money to double?
The phrase, "one who has submitted," is the meaning of the term:A. Jain.B. Christian.C. Hindu.D. Muslim.