a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Show your work please john wants to know the square footage of his living room in order to lay new hardwood floors. The living room has vertices at the coordina
How did the Arabs build a successful empire?
How often is water added to the Earth system?
According to Montresor, he decides to seek revenge against Fortunato because Fortunato __________. A. attacked him with his fists B. injured him more than a tho
what is1250 divided by 3
in the song you're crashing but you're no wave who does it represent in the book to kill a mockingbird?
Organisms that are composed of many cells working together to form tissues, organs, and organ systems are referred to as _________. complex unicellular bicellul
I have to solve for b but I can't figure it out
Animals without a backbone are classified as ________. crustaceans invertebrates arthropods worms
What evidence is there that the present Day continents were once a single landmass?