rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Henrik grew 3 times as many potatoes as Derek grew. Derek managed to grow 49 potatoes. Henrik already had 173 potatoes harvested from his other field. How many
What are some ways for EMTs and paramedics to take care of their own mental health in a stressfulcareer? (Check all that apply). Talk with fellow EMT workers, s
pls help me with this question . I dont understand.. ​
Using the following cladogram, put the following organisms in order from most evolved to least evolved.
A physically distant narrator often uses _____________ point of view.
plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
What device/instrument of war and/or military practice in our military today is a derivative of ancient Rome?
Which system of linear inequalities is graphed below?
What dose David Lloyd George admire about hitler ? Why dose he call hitler "the George of Germany
PLEASE HELP NEEDED IMMEDIATELY Evaluate the extent to which the Industrial Revolution influenced global reform efforts from 1877 to 1922. Draft an initial thesi