rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Popular topics, such as handwriting analysis and astrology, are not considered psychology since they cannot be proven or disproven. They fall into the catagory
the temperature danger zone is
what is the difference between heterozygous and homozygous individuals?
a deficiency in zinc might result in stunted growth.
three human skeletons in a single grave were recovered at
how to increase milk supply
in ____ mode, as you type a character, excel inserts the character and moves all characters to the right of the typed character one position to the right.
The speaker’s vision suddenly changes with the image of the — a. pleasure-dome c. “miracle of rare device” b. romantic chasm d. damsel with the dulcimer
consequences of plagiarism
how to make your period come faster