msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

I’ll give brainliest to whoever helps me answer this question correctly.
Brian invests £8000 into his bank account. He receives 3% per year compound interest. How many years will it take for Brian to have more than £9500?
Cash interest is computed annually when a bond is issued for other than its face value. For a bond issued at a premium, how will this component change under the
If someone can please help me with this question I’m stuck
solve 4x=20 is the question. i need to find x
The chart below represents the steps in the process of a bill becoming a law. Use the chart to answer the following question. Which section of this chart repr
he state of New Jersey says it is sovereign over certain landfilled portions of Ellis Island. The state of New York disagrees, asserting that it is sovereign ov
Which body part best completes this sentence? Yo me cepillo después de cada comida. A. los ojos OB. el pelo C. los dientes D. la cara
Please help me please!!!
If the graph of f(x) = 4x is shifted down, then what would be the equation of the new graph?