Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

do you know how to say my in Spanish?
how do u divide 16 by 3/5
Identify the turning point of the function f(x)=x^2-2x+8 by writing its equation in vertex form. Show work
What challenges did the californios face?
An ant sits on the back of a mouse. The mouse carries the ant across the floor for a distance of 10 meters. Was there work done by the mouse? Explain.
Which of the following is equivalent to 3a + 4b – (–6a – 3b) ? A. 16ab B. –3a + b C. –3a + 7b D. 9a + b E. 9a + 7b
Identify the turning point of the function f(x)=x^2-2x+8 by writing its equation in vertex form. Show work
1. What is the respiratory structure of a millipede? A. book lungs B. tracheal tube C. gill slits 2. what is the respiratory structure of a spider? A. gills B.
which inequality is equivalent to 7x-2y> 8. A) y> 7/2x+8 b) y>-2/7x+8/7 c) y <7/2x-4 d) y <-2/7x-4/7 (whats a Inequality? )
What is the value of x in 15x-10= 20