litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Apples lose 71% of their weight while drying. How many fresh apples to you need to pick in order to get 128 lb of dried apples?
6 times the sum of y and 11
when cpr is how does it effect the breathing
The following is a good strategy for avoiding alcohol and drugs: be easy-going be assertive experiment reconsider
A how much work does an elevator motor do to lift a 1500 kg elevator a height of 100 m ?
Henry Clay’s Missouri Compromise was significant because Question 9 options: it kept the balance of slave states and free states equal it resolved the heated is
Who wrote the lyrics for mercy mercy mercy?
Appledale has 32,000 full-time residents including 4,000 residents either retired or are too young to work. of the total, 15,000 residents are employed full tim
How many moles of heptane will completely react with 1.42 of molecular oxygent
previewing is a method used to