shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Total Surface Area = ? 2 in 5 in 6 in
The _____________ keyword tells the subprogram what value to return.
The first red scare threatened the longstanding american principle that people are:.
Pleaseee helP Find the indicated conditional probability using the following two-way table: Grade Drive to school Take the bus Walk Sophomore 2 25 3 Junior 13
Does apple cider vinegar and lemon juice make you lose weight.
Click this link to view O*NET's Wages and Employment section for Librarians. According to O*NET, what is the projected growth for this career over the next ten
How does jesus describe his church and its influence?.
I don't understand quite how to do this one I don't know what angle I have to simplify I did it all together still I don't get it. If you answer this please sho
Noella is a makeup artist and is very good at using makeup to create fine details to create a visual effect (ex. making a person look older). As she works, her
The two most significant factors in defining different climates are.