creepergurl2009 creepergurl2009
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sammy buys a pound of cheese for $3.69, a pound of ham for $7.99, and a pound of shrimp for $12.99. How much money does Sammy spend altogether

Respuesta :

fajebic324 fajebic324
  • 08-02-2021

Answer:

24.67

Step-by-step explanation:.

Answer Link
queenofnice
queenofnice queenofnice
  • 17-05-2021

Answer:

degyddheiodo6w

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a is a company that owns mosts of its market share and can set its own price
Which one of the following is the largest industries today? Banking and financial services Farming Media The automobile industry
Mrs.Summers polled her students in 7th grade and 8th grade classes First two Choices:lower, higher Second three choices:same as, twice, half Plzzz help meeee!!!
Expand the following question 3t(4t-1)
What do you always have to use during a workout? A. New Shoes B. Great workout clothes C. Your Common sense D. The newest equipment
In a bag of 20 candies, 12 are red and 15 have peanuts in them. If the events of picking a red candy and picking a candy with peanuts are independent, how many
Is (0,0) a solution to this system?
The greenhouse effect _____________. select one: a. has made the earth the warm and cozy long before humans developed b. is unique to the planet earth c. never
What are four pregnancy prevention methods. discuss the benefits , effectiveness , and risks of each?
I don't know how to do this :(