kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

Y=f(x)=(1/2)^x I need the value of f(-7) and the value of f(5) rounded to the nearest ten thousandth. The value of f(-7) is .( 0.0078) (0.78) (64) (128) The va
True or false? The way in which a star forms does not depend on its mass
PLEASE HELP ME IF YOU CAN ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Identify the graph of the system of constr
Which of the following best describes a plantation in the 1800s?
URGENT URGENT URGENT Brainiest for correct answer. Given: △ABC, BK=10, AC=30, m∠NMO=90°, MN = MO, BK⊥AC, NO∥AC, M∈AC FIND: NO
How many prime numbers are between 20 and 70
Which is the formula for calculating density
Real gdp equals _________ times _________. natural resources; improvements in technology average hours of work; quantity of capital average hours of work
state if the three numbers can be the measures of the sides of a triangle. 1) 12,26, 11 2) 10, 3, 9 3) 2, 8, 9 4) 21, 10, 11 5) 11, 25, 12 6) 8, 8, 8 7) 11, 3,
How much is 1/9 of 3/8? 1/24 19/72 8/27 27/8