parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Show on a number line and write: a All the whole numbers that are greater than (−4) but less than 3.
pls help assap easy if 50x=70 what is x
Which 3 statements about the European Union are true
if all the lysomes within a cell suddely ruptured what could occur?​
please help, I don't have a great understanding of simplifying polynomials Simplify the following polynomials, showing all of your work for full credit. Part A:
x^3-5x^2-2x+24 factorize
Two closely related species of frogs live by the same pond. Species A feeds on flies and caterpillars, while species B feeds on grasshoppers and worms. Explain
Two atoms are idotopes of the element which of the following should be different for these two atoms
Some say Islam is likely to become the largest religion in the world during the twenty-first century. What are some factors that contributed to Islam’s rapid gr
Read the passage. Then answer the questions that follow. CAESAR. The gods do this in shame of cowardice. Caesar should be a beast without a heart If he should s