quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank with the appropriate word from below. Je ______ prendre un café.
HELP PLEASE!!! ILL GIVE BRAINLIEST!!!!!
2. Lora loves animals. Amy loves animals. (use both...and) * (1 Point) 1-Both Lora and Amy loves animals. 2-Both Lora and Amy love animals. 3-Lora and Amy both
Which of the following angles would create a supplementary pair?
Which expression is equivalent to 3 (x + 4)?
2020 m = 1 km + ? M.
what is the formula for elastic collisions
PELASE HELP GEOMETRY!! IVE BEEN STUCK FOR AN HOUR!! SHOW WORK
Unscramble this word please terenrw
Find the probability that you roll the same number twice in a row when you toss two fair 6-sided dice.