chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not a projectile? a.a satellite b.a throw ball c.a ball on the ground d.a soaring arrow
katie bikes at a rate of 230 yards per minute. A) how far will she bike in 5 minutes B) how long will it take her to bike in 100 yards
Which city reflects a greek influence how can you tell?
An 8-ounce cup of gourmet coffee costs $4.50. If the unit price remains the same, how much would 3 quarts of coffee cost?
Kirsten's work is shown below: 1 x 1.75 = 1.75 10 x 1.75 = 10.75 100 x 1.75 = 100.75 1,000 x 1.75 = 1,000.75 This is the correct pattern: 1 x 1.75 = 1.75 10 x 1
How do the cells created in meiosis compare to each other genetically??
What did the Underwood Tariff Act of 1913 do?
Identify two oral conditions related to nutritional factors.
How do you convert the number of molecules of a substance to the number of moles? a. add Avogardo's number b. subtract Avogardo's number c. multiply Avogardo's
What is the square root of 18/50?