Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

How to explain the periodic law?
You rent a canoe for $5 per hour. Your cost before the tax is added is $12.50. Write and solve an equation to find the number of hours that you rented the canoe
How often should child care facilities conduct a firedrill?
Select each quadrilateral that has exactly one pair of parallel sides. trapezoid isosceles trapezoid parallelogram rhombus rectangle square
1. Simplify: (6-√5)(5+√5)
What is the meaning of draw back
x-3y+2=1 -x+4y-4z=1 5x- y +6z =9 Write your answer in the form (x, y,z) Please help!
Who typically has the highest auto insurance premiums
Portugal was the first european country to do all of the following except
The Moment Before the Gun Went Off . Multiple Choice 1. ______ will not believe Van der Vyver was "terribly shocked." His wife The police Other farmers Ameri