juanantoniov375
juanantoniov375 juanantoniov375
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you got 8 mangoes and 3 apples for $18 and 3 mangoes and 5 apples for $14.50. How much does each mango and each apple cost ?

Respuesta :

emmaratcliff2009 emmaratcliff2009
  • 04-02-2021

Answer:

apples cost $2.00 each

mangoes cost $1.50 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which theme of geography addresses cultural change
45)3,518 with work plz help
what does x equal? can i please have help quick!!!
I have a short article and down below is the link. Write a short paragraph that explains the central idea of the article. Use at least two details from the arti
help pls im confused
1 point Out of 5000 policies for cell phones, a company received 585 claims. The average amount paid on the claims was $80. If the annual cost of the policy was
Ask this please…………..
I NEED SOME ONE WHO IS GOOD AT SPANISH TO ANSWER THIS QUESTION ILL MARK YOU THE BRAINLIEST NO LINKS !!!
what is the boyles law of mass?
Please help me with this question​