lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

What mass is 8.9 moles of Ca? 0.22 mole(s) 8.9 moles of Ca x grams 8.9 grams
Which detail best supports the theme that is best to approach life with a positive attitude
change into passive voice the room is cleaned everday by someone​
Which of the following represents 2x-5y + 15 = 0 written in slope-intercept form? Oy=x+3 Oy=2x-3 Oy=-3x+3
Sydney says that altogether they have placed 2/3 of the eggs into Tanks A and B. Is Sydney correct? -1/6 of the eggs into Tank A -4/9 of the eggs into Tank B
A landscape designer has to construct a rectangular flower bed with a perimeter of 100 feet and the maximum possible area. What is the area of the flower bed
what is the solution to 8t - 2 - 9t < 5?​
which Venn diagram is shaded to represent the event L AN N ​
please help if you know this i’ll give brainlist :)
Read the author’s “Notice” from The Adventures of Huckleberry Finn and answer the question. Persons attempting to find a motive in this narrative will be prosec