lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Highlight five ways in which social media influence modern parenting​
a man does 1500 J of work to pull a box of 150 N. what is the displacement of the box?
The cost of wire sold by the Thor Company is shown in the graph. What is the cost of wire per foot? 1. $0.202. $1.253. $4.004. $5.00​
il ___chaud il y a du soleil et le ciel est bleu A. est B. a C. va D. fait
subrayar los enunciados Soy un lápiz, el ordinario lápiz de madera, familiar para todos los niños, niñas y adultos que saben leer y escribir. Escribir es mi vo
What was a feature of slavery in the Caribbean as compared to slavery in North America? A. There was more freedom given to enslaved people in the Caribbean. B.
a youthful person run at 7km/h in a north- west direction across the derk of a ship in which is streaming due east at 40 km/h .ifind the velocity of the boy re
What is a common theme in the book “145th Street Short Stories” by Walter Dean Myers?
Energy is a associated to development . prove in a sentence​
Fill in the blanks using appropriate reflexive and emphatic pronouns. 1. She washes her clothes ………………….. a) herself b) her c) herselves 2. We enjoyed …………………..