doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. Dale prefers to read books with exciting plots. Which identifies the type of phrase represented by the underlined text? A.appositive phrase B
in "civil disobedience," what is thoreau’s last thought about the state before he loses respect for it?
write an equation for the inverse y=2x-3
what is another way to write 3 x (4 +7)?
what is the degree of 4xy^2-9x+1
What is 12,052 in expanded form
i need help with this also its number 10
In which year did communist rule end in Russia
In a solution at 25°C, the [H+] is 3.5 × 10−6 M. What is the [OH−]?
Ella ______ da los libros a los chicos. (2 points) Question 6 options: 1) me 2) te 3) le 4) les