auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

Describe briefly the Japanese tea ceremony.
How did the roles of women in the 1950s differ from those of modern-day women?
please help thank you i have 1 question
Hugo by the soccer ball for $15 plus 8.75 % tax.greg buys a football for $20 plus 8.75% tax . what is their total including tax
Round to the nearest thousand 38,315
If a newcomer watches someone performing a task very similar to what they will be doing, they are engaging in an _________________ seeking tactic
Is it a right triangle? And how to you find the points in the slope?
Solar power plants trap the sun’s energy and convert it into electricity. What is a problem associated with this technology? A) Sunlight has very little energy.
A 38​-inch piece of steel is cut into three pieces so that the second piece is twice as long as the first​ piece, and the third piece is three inches more than
Which option best completes the following sentence? Division of ______________ means focusing human efforts on fewer, more specific tasks such that laborers ar