ghhgggggggg ghhgggggggg
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

- If you can buy one jar of crushed ginger
for $1.99, then how many can you buy
with $5.97?
A) 12
B) 1
C) 3
D) 2.

Respuesta :

alex151366
alex151366 alex151366
  • 03-03-2021

Answer:

C, 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What's 1,537x242 SHOW UR WORK PLEASE!!!
Summary- In what ways is Islam a way of life as well as a set of beliefs?
does it make sense to connect the points on the graph with a solid line? Explain
(x - y)^2 + 4z(x - y) +3z^2 (and btw ^2 means squared and this is going for 10 points)
What is the product of 4 2/3 and 11 1/4?         A. 8 3/7   B. 52 1/2   C. 44 2/12   D. 56/135
What is 6.8 x 10^-4 in standard form
How do you determine the half-life of a radioactive parent isotope based on a decay curve?
How did shah Abbas help the safavid empire flourish
If Fernando paid $450 for a notebook that was 75% of the original price, what was the original price?
Simplify the expression (4x - 3)(x + 5).