amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Is the relationship between temperature and water density an inverse or direct relationship?
Can someone help me ASAP.
1. What area of law protects the sale of a home? common law contract law statutory law criminal law 2. With respect to a contract, what does the term “considera
can someone help: how to get binary?
The shorter leg of a right triangle is 5cm shorter than the longer leg. The hypotenuse is 5cm longer than the longer leg. Find the side lengths of the triangle.
In the context of the elements of scientific management, time and motion studies focus on: group of answer choices designing different types of activities to ov
Work out the value of (2^3)^2
3. Find how many numbers between 232 and 252.​
Cullumber company had $170,000 of net income in 2021 when the selling price per unit was $152, the variable costs per unit were $96, and the fixed costs were $5
What were the effects of the poison gas, according to the reporter? the german troops became too weak to defeat the french. soldiers suffered from nausea, passe