amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

Enter the value of n for the equation. 3^5x3^n=3^8
Explain why the sun’s corona can be seen during an eclipse but not at other times
someone please help me with this biology worksheet i do not understand these questions try hard to read ​
convert 43.0 grams of SiH4 to moles
Helpppp Plssss!! I'll Mark as brainliest!​
If cos x=8/17, and 270° < x < 360° what is cos(2x)?
according to Carly FLorina, how has her experience in corporate america prepared her for politics?
During the mid-1930s,president Roosevelt realized that most Americans
What is the name of the relationship between one angle and eight angle
Which expression is the factored form of x2 – 7x + 10? (x + 3)(x + 4) (x – 3)(x – 4) (x – 2)(x – 5) (x + 2)(x + 5)