eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

cheddar cheese costs 7.50 for 1 kg Marie buys 200 grams of cheddar cheese how much does she pay
bacterium that grows each hour exponentially and determine how much it grows per hour.
What is a list of numbers in a specific order
You fly from Los Angeles, California, to Miami, Florida. The plane travels a distance of 3,772 kilometers in the air. The flight takes 6 hours and 15 minutes. W
It is –6oC in Oslo. If it is 14oC warmer in Limerick, what is the temperature in Limerick?
What would happen to the buying power of your investment after one year if your rate of return was 8% and the rate of inflation was 3%?
The popular fictional film character ___________, was entirely created using motion capture. a. Gollum c. Yoda b. Darth Vadar d. Frodo
what are 2 items that weigh less than 1 ounce?what are 2 items that weigh more than a ton?
compare 100 fl oz and 16 pt
list reasons people wanted to end prohibition