Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Carbon is often found in long chains composed of carbon and a) calcium b) sodium c) hydrogen d) fluorine
How many circuits does a fish have in their system??
Use the given lines from a random number table to select numbers to use in each problem
A woman begins driving her car 25 km north of calgary. Some time later, the woman and her car are 100 km north of calgary. What is the distance and displacement
Which best describes the process of making recombinant DNA? The isolated DNA is inserted into a mechanical vector for cloning. The DNA fragments are connected t
What is the difference between le, la, l', les, lui, and leur
How did the helots influence the spartan development of a strong military
A printer company makes plastic banners 15 feet long by 6 feet wide an overseas custermers wants to know about how many meters the banner is
The ____ paragraph gives the reader directions on how he or she can do something a. explanation b. plan c. how to d. lecture
The heart, liver, and stomach are each examples of a. a tissue. b. an organ system. c. an organ. d. a nerve