Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

when to take a pregnancy test
A laptop has a listed price of 693.95 before tax. If the sales tax rate is 9.5%, find the total cost of the laptop with sales tax included
what is 8.525 rounded to the nearest whole number
how to know if your pregnant
how to solve a system of equations
the four forces shown have the same strength. which force would be most effective in opening the door?
Tomas correctly spelled 18 out of 20 words oh his last spelling quiz. What decimal represents the portion of the words that Tomas spelled correctly?
consequences meaning in urdu
what is implied if a firm is losing money?
what language did jesus speak