Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

how do cells move potassium ions against a concentration gradient, from a lower concentration to a higher one
What is the relationship between gross pay and net pay?
How do spermatogenesis and oogenesis differ in terms of the number of gametes they produce?
In negative self talk, polarizing is when a person _______. a. Focuses only on their problems, ignoring their successes b. Blames themselves for every proble
What is the difference between scattering and reflection, refraction, transmission and diffraction?
Which of the following is a Windows feature that allows you to temporarily store text? A. Clipboard B. Normal View C. Type Over. D. Word vault
Each golf club is numbered. a. True b. False
What is the difference between scattering and reflection, refraction, transmission and diffraction?
if jim’s work shift starts at 8:45 a.m. and jim arrives to work at 9:13 a.m., how many minutes late was jim?
vein deposits are usally produced by?