salrez salrez
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Travis bought 6 new notebooks for school for $9.30. How much was each
notebook?

Respuesta :

sunabariii
sunabariii sunabariii
  • 02-04-2021

Answer:

1.55

Step-by-step explanation:

9.30/6=1.55

Answer Link
xSoon
xSoon xSoon
  • 02-04-2021

Answer:

One notebook equals $1.55.

Step-by-step explanation:

($9.30) / 6 is equal to $1.55. Moreover, one notebook is $1.55 as this number multiplied by 6 yields $9.30.

Answer Link

Otras preguntas

in the movie thirteen days several references to Munich are made in the movie what event are they referring to
Individuals with good flexibility are less likely to be injured
Explain true or false. unlike planets and dwarf planet cannot have moons
Which city is located at approximately 38n -9 W on the map
F(x) = 3x-7 and g(x) = -2x-6. Find (f o g)(4)
Which law defines hours worked? national labor relations act davis-bacon act equal pay act portal-to-portal act?
Saturated fatty acids _____. question 30 options: 1) can bind with additional hydrogen atoms 2) have no double bond between carbon atoms 3) in the diet come mai
Did pope urban the ll leave the crusades
why did some European nations practices imperialism
I WILL GIVE BRAINLIEST How many syllables are in the three lines of a Haiku 10 13 15 17