adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

Intuition might tell us that rough surfaces on clothing would inhibit the speed of an Olympic athlete. Why is this line of thinking not true in some cases? How
Which early river valley civilization used oracle bones?
What is the comparison and contrast of Odysseus and Polyphemus the cyclops?
When 0.3(4x – 8) – 0.5(–2.4x + 4) is simplified, what is the resulting expression?
how should you write the proportion 9:36 = 10:40 using words?
Vitamins and minerals are examples of... micronutrients macronutrients enzymes carbohydrates
Consider two cigarette companies, pm inc. and brown inc. if neither company advertises, the two companies split the market and earn $50 million each. if they bo
A graph is shown below: A graph is shown. The values on the x axis are 0, 3, 6, 9, 12, and 15. The values on the y axis are 0, 9, 18, 27, 36, and 45. Points are
What is 65 percent converted into a fraction in simplest form\?
Two Runners are to race one lap on a circular track the radius on the inside Lane is 50 m the radius to the outside Lane is 51 M how much of a head start shoul