jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Why were the Townshend Acts passed? A. to punish the colonies for the Boston Tea Party B. to punish the colonies for the Boston Massacre C. to raise money for
What is the value of a2 + 3b ÷ c - 2d when a = 3, b = 8, c = 2, and d = 5 a. 8 b. 12 c. 10 d. 11
How to measure Population Density?
Solve the inequalities: 3(m-5) - 6 > -36 What do I do?
The Velvet Revolution took place in _____. Romania Bulgaria Poland Czechoslovakia
Which term describes matter that is a substance made of diffrent kinds of atoms bonded together
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Dogs and cats are both fantastic pets. Dogs are loving and playful. Cats a
What is the answer 6.25=r2
how to write 2000 using exponents
Which layer of the Earth contains most of the Earth's mass? A.outer core B.crust C.inner core D.mantle