nevaehn1482 nevaehn1482
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

what are the answers to these? iv been stuck on the same question all day, it's literally 1 am and I still don't get it.

what are the answers to these iv been stuck on the same question all day its literally 1 am and I still dont get it class=
what are the answers to these iv been stuck on the same question all day its literally 1 am and I still dont get it class=
what are the answers to these iv been stuck on the same question all day its literally 1 am and I still dont get it class=
what are the answers to these iv been stuck on the same question all day its literally 1 am and I still dont get it class=

Respuesta :

drmallery drmallery
  • 03-05-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

When you add -4.5+4.4, you get -.1

so you need .1 to make the equation =0.

the only option is a. Add -6.7+6.8 to equal .1

Answer Link

Otras preguntas

The largest Native American empire was located in
how did contractionist account for identical fossils being on the continents of south america and africa
m/6=21 What is the inverse operation and properties of equality to isolate the variable.
A mentor should NOT be expected to ____
Which of the following statements about startup capital is FALSE? Startup capital is the money you spend in order to create a balanced budget for your pe
Saved Jamestown colony by forcing people to work
What's a summary of W.E.B DuBois's vision for Georgia?
Which of the following accurately describes fermentation?        A. Fermentation can only occur in the presence of oxygen.   B. Fermentation generates mo
2. Studying how people get along with one another A. won't help a worker become more productive. B. has little use outside the workplace. C.
Nicole pays $15.20 for a pack of 8 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.