shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

I thought I would be bored by Shakespeare play but I was enthralled the whole time ​
Which solution from the equations below results in an irrational number?
Please help giving out brainliest 6(5-3n)-6n=-90
egyptian civilization was “the gift of the nile.” which explanation best supports this statement? a. the nile kept egypt safe from intruders, provided a mode of
Volbeat Corp. shows the following information on its 2015 income statement: sales = $255,000; costs = $156,000; other expenses = $7,900; depreciation expense =
True or False. All functions have exactly one output for each input.
a line passes through the point (4, -6) and has a slope of -3/4. Which is the equation of the line? A. Y = -3/4x -3 B. Y = -3/4x -6 C. Y = -3x -3/4 D. Y = -6x
In the 1960s, the average price for an ear of corn was 4.17 cents. In the 1980s, the average price went up to 9.83 cents. How much did the average price go up?
What is the answer? 1+2+3+4^2= ?
How many significant figures are in the measurement 102,400 meters?