Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

I paid $2.40 for dozen donuts. What is the unit rate?

Respuesta :

Brik Brik
  • 01-12-2016
0.2 per donut is the rate
Answer Link

Otras preguntas

I really need help on this. Can y’all please help
3y(7 + 2x) + 9ty - 10​
5. How many African-American men held political office?
round 7,363.923 to nearest hundredth
Find the next three terms in this sequence: 1, 4, 9, 16, 25, ...
How do I solve this problem Increased by 3. 2 4 5 7 10 11 X, find the X
In one paragraph, please justify the following argument: “Without the sun, I would be unable to move.” Discuss the processes of both photosynthesis and cellular
find 24% of 25 in the percent equation method​
Ken purchased 100 pencils for $4.00 . What’s the unit rate
How does water regulate body temps tire