Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

the size of flat-screen TVs are usually based on the diagonal measurement across the screen. if a flat TV has a height of 26 inched and a width of 40 inches, wh
What protects living things from too much ultraviolets radiation?
What ways of life did Pacific indigenous peoples practice
What is the function of the glomerulus?
Find the equation of the straight line that passes through points (-1; -2) and (3; 4)
Selena gomez wants to buy eight new headbands that altogether cost no more than $112. what is the possible cost, x, of each headband?
stage directions may indicate which of the following ? A- the tone of voice an actor should use. B- an action an actor should use. C- the scenery. D- sou
What's the solution to the equation 6-(2/3)m=5
Andrea was watching her brother in the ocean and noticed that the waves were coming into the beach at a frequency of 0.777778 Hz. How many waves hit the beach i
How did Thomas Jefferson influence the development of democracy in the United States? A. He called for the United States to abandon the British system of co