VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

Employee benefits ______. A. Decrease total employment compensation b. Increase total employment compensation c. Decrease net pay d. Increase net pay Please sel
What is persuasive text.
Describe the two dimensions of the motion of an object in a circle due to centripetal force. Explain why putting them together results in circular motion g
how did many democratic republican editors of newspapers express their feelings towards president adams
A grade has 81 girls and 72 boys. The grade is split into groups that have the same ratio of girls to boys as the whole grade. How many girls are in a group tha
If you have 25 days work temporary employment for $15/hr. If you can only work 8 hours a day, what is the most money you can gross this season?
how do you solve something like this?
Hibbshsjjdidjdidifi iridieh
lina eats 2 1/4 blueberries every 8 minutes. How many blueberries does lina eat per minute?
The domain of a quadratic function is all real numbers and the range is y ≤ 2. How many x-intercepts does the function have?