rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does the setting in ""Harrison Bergeron"" affect George?
A mixture of gasoline and air explodes when it encounters a spark. This is known as O A. a synthesis reaction O O O B. a precipitation reaction C. fuel efficien
used to measure mass
explain how you could write a quadratic function in a factored form that would have a vertex with an x- coordinate of 3 and two distinct roots
What is the number of columns in classical portal?
What is —4р + (- 6р) equals?​
if you are a mechanical engineer answer these questions: 1. Are communication skills (reading, writing, and speaking) necessary in this profession? 2. How are C
Consider the reaction for the dissolution of solid magnesium hydroxide. Mg(OH)2(s)g2 (a) +2OH (ag) If the concentration of hydroxide ion in a saturated soluti
Which of the following is the solution set of the given equation? (x - 3) - 2(x + 6) = -5 a) {-4} b) {8} c) {-10}
At December 31, 2018, Hull-Meyers Corp. had the following investments that were purchased during 2018, its first year of operations: