greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Points c, a and b are collinear how many labeled points are between points a and d​
The function for the cost of materials to make a muffin is f(x) = Three fourths x + 3, where x is the number of muffins. The function for the selling price of t
What does photochemical smog react with?
What does the United States constitution say about governments power
What correction should be made in this sentence ?
The volume of a box with height x, length x-1, and width 2x+2 is given by the binomial 2x^3-2x. What is the volume of the box if it’s height is 4 feet?
In sexual reproduction, gametes join to create a new life. The new cells have A- one third the chromosomes from each parent B- half the chromosomes from each pa
Which statement is true of an executive agreement
a trail around a river is 3 1/4 miles long what is the length in feet of a of the trail​
At what point in the female cycle would the indicated structure be prominent?