danzykahari danzykahari
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Harry buys 6 yards of rope to make a swing. Lenny spends $16 on rope.
How much do the two boys spend in all?

Respuesta :

06kaistr67691
06kaistr67691 06kaistr67691
  • 04-06-2021
I’m confused! Is it $16 for each yard of rope? I don’t think this is complete :)
Answer Link
audrarose11466 audrarose11466
  • 04-06-2021
what the person up there said ?
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP !! MATH
Solve this -0.5 (5c + 8d )
People should not drink sea water. How does drinking sea water affect the cells in the body?
-3(8+2x)+7=-(5x+4) Helpppp
REALLY NEED HELP/ASAPGRADES ARE CLOSING AND I NEED TO FINISH THIS BEFORE 5!!!!!​
• Is any one reading the book ? change into passive​
If (7^0)^x = 1, what are the possible values of x? Explain your answer.
I WILL GIVE BRAINLYEST Figure ABCD is transformed to figure A prime B prime C prime D prime, as shown: A coordinate grid is shown from negative 5 to 0 to 5 on
When the money supply is manipulated in a way to speed up the economy, it is referred to as
which of the following is the best deal? a. 6 oz box of crackers for $1.08 b. 7-oz box of crackers for $1.19 c. 8-oz box of crackers for $1.20 d. 9-oz box of cr