abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

What is it like to be a dog? Humans can answer, but I really want the opinion of someone who has experience being a dog.
sound travels at 330 m/s. you hear the sound of a bat hitting a homerun 0.5 seconds after you see it how far away from the batter are you
HELP ME PLZZ I NEED HELP
Find the value of x in each case: L, M ∈ KN
A student drops a rock from a bridge to the water 13.1 m below. With what speed does the rock strike the water? The acceleration of gravity is 9.8 m/s squared A
What is an equation of the line that passes through the point (5,-8) and is perpendicular to the line 5x- 4y= 16
A team of scientists and engineers is working together to develop a new cleaning product. The team has identified a species of bacteria that gets energy by brea
Can someone please analyse this quote for me “constellations that looked down upon me” Thanks luvs xxx
A field is 80m long and 60m wide. Find the ratio of its width to its length.​
Alisha withdrew 45 dollars from her bank account. Later that day she deposited 80 dollars then wrote a check for 250 dollars. Last she spent 55 dollars from the