friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Do the economic benefits of deforestation outweigh the environmental costs?
△ABC is smailar to △PQR angle A measures 35 and angle B measures 50 what is the measure of angle R
How did the supreme court decision in worcester v. georgia and the indian removal act lead the removal and resettlement of native american groups? Please help q
Light bulbs usually cost $2. They are on sale for 0.50 of the regular price. What is the slae price? is this a better price than if the sale price were 0.35 of
Starting with citrate, which of the following combinations of products would result from three acetyl CoA molecules entering the citric acid cycle (see Figure 9
Happiness is to 517768399 as senipah is to 3967519 9386715 5179386
You have 24 blue socks and 24 black socks unordered in a bag. how many socks do you need to pull out before you have a matching pair.
What is the solution to a system whose equations are parallel?
Which equation represents a proportional relationship?y=32x−4xy=8y+4=x+8y = 4x + 3
How do u rename on the hour? What does on the hour mean?? Plz help guys I really would appreciate it I will give u 43 points if u answer