BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
What is the main result of extreme weight loss? A. Anorexia nervosa B. The binge/purge cycle C. Bulimia
3 - los meses write the corresponding month next to each item. : el día de san valentín : el tercer mes del año : el día de fin (end) de año : el día de las mad
Scientists studied reproduction in the New Zealand mud snail to answer the question, “Are there benefits to reproducing sexually or asexually?” Which of these h
What is the mass of a hiker 200 m above the ground if her gpe is 117,600 j?
Why does an electron in the fourth energy level have more stablity than an electron in the first level?
Antonina needs to have worked at least 909090 volunteer hours to graduate. She has already volunteered with a housing organization over the summer for 525252 ho
What prevented the United States from taking possession of Cuba after the Spanish-American War?A.the activities of the American Anti-Imperialist League in suppo
The clean lines of art deco style reflect: Select one: a. the lack of ornamentation in the 1930s. b. the use of new materials like linoleum in the 1950s. c. the
Meagan was promoted to vice-president of a major electronics manufacturer. Two days before the promotion, she had given an excellent speech highlighting her man
Daniela measures her math book and records its width as 21.9 cm to the nearest tenth of a centimeter. The actual measurement of the book’s width is 22.0 cm. Wha