batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP... VERY URGENT... WILL GIVE BRAINLIEST!!!
Pls help me I don’t get this ???
what do you think is meant by “We are shaped by those close to us”? Attempt to provide an example.
17 protons and 18 neutrons what is the mass number and atomic number
Does the graph represent a function? 6 5+ 4+ 3+ 2+ 1 -7.6.5 -4 3-2 4 $26 7 ? -5 Choose 1 answers Yes B No​
Please help me Please help me
Why do researchers study the brains of animals more than humans?.
Americans often refer to a country that is not the United States as a ____ country •domestic •foreign
How many senators to approve supreme court justice?.
knitting a scarf. On average she can knit 2 mm in 35 minutes. Express this as a rate in mm/min​