Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Describe how you think ocean engineers could combat the corrosive nature of ocean water?
can someone answer this?
Nebel (fog) by caspar david friedrich. a ship and a row boat sit off the coast in dense fog. what was the painting above designed to speak to? a. fact b. feelin
Bootes is a constellation found near __________________ -The Big Dipper -Orion -Taurus
How many grams are in 0. 743 mol of al?
Which type of jobs provides reference points to judge against other jobs within a company?
Find the value of f(4). x=6 ܢ ܘܩ ܟ ܗ ܘ ܕ -3 -4 -10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -5 4 -6 3 99876SIMN1 10 X
How many moles of Ag form from 5.0 mol Zn?
Which of the following measurements would be MOST likely to have a negative exponent in scientific notation? a. The distance the Earth is from the sun in meters
How is the word "nature" used differently in these two sentences? Use the complete passage to support your answer.